Lombard Bemowo

9 lutego, 2023

Jak dokonywana jest wycena w lombardzie?

Jak dokonywana jest wycena w lombardzie?

W życiu zdarzają się różne sytuacje, które wymagają zorganizowania gotówki w jak najkrótszym czasie. Nie zawsze warto kierować się do banku – takie instytucje dokładnie sprawdzają swoich klientów i przedstawiają szereg dokumentów do wypełnienia. Dobrym rozwiązaniem krótkoterminowych problemów z finansami jest D’art Lombard Bemowo. W naszej siedzibie można otrzymać ekspresową pożyczkę pod zastaw przeróżnych przedmiotów bez zbędnych formalności. Często jednak pada pytanie: na czym polega wycena w lombardzie? Wyjaśniamy!

Jakie przedmioty można przynieść do lombardu w Warszawie?

W naszej siedzibie można oddać pod zastaw różnego rodzaju dobra – od srebrnej i złotej biżuterii, poprzez sprzęt elektroniczny, taki jak: telefony, komputery, laptopy, nawigacje, konsole do gier czy aparaty fotograficzne, aż po pojazdy mechaniczne z kompletem dokumentów. Przed wypłaceniem klientowi gotówki musimy dokładnie oszacować kwotę, którą można uzyskać za daną rzecz. Wycena w lombardzie jest procesem, który polega na określeniu wartości przedmiotów zastawionych w celu uzyskania pożyczki. Procedura ta nie jest skomplikowana.

Jak lombard wycenia przyniesione przez klientów przedmioty?

W pierwszej kolejności dostarczona rzecz zostaje poddana oględzinom przez doświadczonego specjalistę, który ocenia jej stan i jakość. Podczas takie analizy ważna będzie m.in. marka, model, rok produkcji, stopień zużycia przedmiotu, oryginalne opakowanie, dodatkowe akcesoria oraz inne ważne cechy, które mogą mieć wpływ na jego wartość. Do Lombardu Bemowo trafiają przeróżne przedmioty – od całkiem nowych, po dość intensywnie wyeksploatowane egzemplarzy. Oczywiście stopień zużycia będzie miał znaczący wpływ na zaproponowaną sumę.

Kolejnym krokiem jest określenie wartości rynkowej przedmiotu przez lombard. W tym celu wspomniany już specjalista skorzysta z różnych źródeł, takich jak aukcje na rynku wtórnym, aukcje internetowe, dane od producentów oraz opinie innych specjalistów z branży, aby ustalić satysfakcjonująca dla obu stron kwotę. Wartość rynkowa to cena, po jakiej przedmiot może zostać sprzedany na rynku wtórnym.

Nasz Lombard w Warszawie dużą wagę przykłada do procesu analizy i sprawiedliwego oszacowania wartości przyniesionej rzeczy. Gdy wycena zostanie dokonana, specjalista przedstawi ją klientowi. Ten może od razu zaakceptować propozycję lub spróbować złożyć kontrofertę. Czasami delikatne negocjacje są możliwe. Po ostatecznym ustaleniu wartości przedmiotu uzgodnione zostają warunki pożyczki.

Czy można w jakiś sposób wpłynąć na wycenę przedmiotu w lombardzie?

Wiedząc już, jak wycenia lombard, wiele osób zastanawia się nad tym, w jaki sposób zwiększyć wartość posiadanej rzeczy, by otrzymać za nią jak najwyższą sumę. Istnieje kilka rozwiązań, które mogą pomóc. Przede wszystkim warto zabrać ze sobą dowód zakupu danego przedmiotu – rachunek lub fakturę. To szczególnie istotne w sytuacji, w której dysponujemy nowym egzemplarzem.

Jeśli chcemy zastawić sprzęt elektroniczny, trzeba pamiętać o jego opakowaniu i dodatkowych akcesoriach. Odwiedzając nasz Lombard w Warszawie, np. w celu krótkoterminowego spieniężenia telefonu, warto zabrać ze sobą wyposażenie, które zwykle jest dołączane do tego typu urządzeń – ładowarkę, słuchawki czy różnego rodzaju przejściówki.

W przypadku wyrobów jubilerskich przydatny może być np. certyfikat, potwierdzający ich autentyczność lub próbę kruszcu. Dostarczany przedmiot należy również dobrze wyczyścić, uważając jednak, by go przy tym nie uszkodzić.

Dlaczego warto wybrać D’art Lombard Bemowo do wyceny przedmiotów?

W przypadku ekspresowych pożyczek pieniężnych bez skomplikowanych formalności bardzo ważne jest rzetelne oszacowanie wartości zastawianej rzeczy. Dzięki temu klient może otrzymać więcej gotówki. U nas nie tylko informujemy, jak lombard wycenia dany przedmiot, ale także dbamy o jego profesjonalną analizę i dokładne sprawdzenie rynkowych wycen. Korzystamy z szerokiego doświadczenia oraz wielu źródeł informacji, co pozwala oferować klientom atrakcyjne oprocentowanie pożyczki.

Tagi

Udostępnij artykuł

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Szukaj

Popularne wpisy