Lombard Bemowo

10 lutego, 2023

Renowacja biżuterii – jak przebiega?

Renowacja biżuterii – jak przebiega?

Wykonana ze złota lub srebra biżuteria, nawet ta najlepszej jakości, może ulec uszkodzeniu. Delikatne łańcuszki mają to do siebie, że mogą zerwać się wskutek codziennej eksploatacji, niezależnie od tego, jak bardzo o nie dbasz. Podobny los może spotkać także kolczyki czy pierścionki, które mogą utracić swój dawny blask, a ich kamienie obluzować się, a nawet odpaść. Jest jednak sposób, aby przywrócić je do dawnej świetności i użyteczności – renowacja biżuterii. Sprawdź, na czym polega i jak przebiega ten proces, dzięki któremu możesz uratować ulubione kosztowności.

Przywracanie dawnego blasku, czyli renowacja biżuterii

Ukochany złoty łańcuszek stracił swój dawny urok? Pierścionek zaręczynowy stał się za luźny bądź za ciasny? A może znaleziona w szufladzie, zapomniana bransoletka potrzebuje odświeżenia, zanim znów ją założysz? Niezależnie od rodzaju i stanu biżuterii możesz oddać ją do renowacji – nie musisz wymieniać jej na nową! To szczególnie dobre rozwiązanie dla osób, dla których ich kosztowności mają wartość sentymentalną, na przykład są rodzinną pamiątką.

Do renowacji można oddać zarówno biżuterię, która straciła dawny, świetny wygląd, jak i taką, która przestała być funkcjonalna. W skład usług renowacyjnych i naprawczych wchodzi: naprawa zerwanych łańcuszków poprzez lutowanie, a także inne metody, dopasowane do rodzaju splotu i delikatności uszkodzonych przedmiotów, powiększanie i pomniejszanie pierścionków oraz obrączek, przewlekanie korali, kamieni i diamentów oraz czyszczenie biżuterii. Do poważniejszych prac zaliczyć można zaś rodowanie, złocenie oraz srebrzenie biżuterii (szczególnie polecane dla alergików oraz osób o wrażliwej skórze), a także regeneracja różnego rodzaju wyrobów z kamieniami szlachetnymi, jak i naturalnymi. Każdą z tych usług świadczymy w naszym salonie jubilerskim w Warszawie.

Znów użyteczna i piękna – naprawa biżuterii

Delikatne złote, jak i srebrne łańcuszki często ulegają zerwaniu. Wiele osób naprawa biżuterii napawa lękiem. Często nie decydują się na oddanie jej w obawie, że ze względu na grubość bądź rodzaj splotu nie będzie to możliwe. W rzeczywistości większość z nich można uratować przy pomocy lutowania. Metoda ta polega na nagrzaniu wyrobu do wysokiej temperatury, a następnie połączeniu jego fragmentów za pomocą specjalnego spoiwa lutowniczego. Profesjonalny jubiler wykona tego typu renowację z najwyższą starannością, aby biżuteria wyglądała możliwe jak najlepiej. W naszym salonie jubilerskim w Warszawie zajmiemy się twoimi kosztownościami jak własnymi!

W przypadku starszych łańcuszków, pierścionków i kolczyków, które nie uległy mechanicznym uszkodzeniom, a straciły tylko swój dawny urok, często wystarczy tylko czyszczenie oraz drobne odświeżenie. Domowe sposoby mogą być jednak zawodne, dlatego warto oddać swoje kosztowności do jubilera. Za pomocą odpowiednich środków czyszczących oraz technik przywróci on matowym, schropowaciałym powierzchniom połysk i piękny wygląd. Dobrym wyborem w przypadku starszych wyrobów jubilerskich będzie dodatkowo regeneracja przytwierdzonych do nich diamentów oraz kamieni szlachetnych. Dzięki niej zmniejszysz ryzyko odpadnięcia i zgubienia kamienia.

Renowacja biżuterii Warszawa

Powierzenie swoich kosztowności komuś, kto zajmie się ich naprawą, może być stresujące dla ich właściciela. Warto wybrać sprawdzone miejsce, jak jubiler, w którym profesjonaliści kompleksowo zajmą się nimi. W zakresie usług naszego salonu jubilerskiego D’Art znajduje się naprawa biżuterii w Warszawie. Zajmujemy się zarówno drobnymi renowacjami, jak i tymi, które potrzebują więcej czasu i pracy. Od wielu lat dbamy zadowolenie Klientów, którzy przychodzą do nas i powierzają nam do naprawy rodzinne pamiątki, a także kosztowności o wartości sentymentalnej, takiej jak pierścionki zaręczynowe czy obrączki ślubne.

Zapraszamy do skorzystania z usług oferowanych przez jubilera D’art w Warszawie. Kompleksowo zajmiemy się naprawą twoich kosztowności i przywrócimy im dawny blask i urok. Możesz powierzyć nam zarówno kupiony niedawno łańcuszek, jak i rodzinny, pamiątkowy pierścionek – mamy doświadczenie z renowacją różnego rodzaju biżuterii.

Tagi

Udostępnij artykuł

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Szukaj

Popularne wpisy